Duvar Reyonları (EKO)

Duvar Reyonları (EKO)

Duvar Reyonları (EKO) günümüzde fiyatları ile en çok tercih edilen raf ürünlerinin başında gelmektedir. Buna etken kullanışlı şık ve portatif olmasının da rolü büyüktür. Market rafları market gruplarında, hırdavat sektöründe, kırtasiye alanında, mağazacılıkta kısacası showroom oluşturulabilecek her yerde kullanılmaktadır. Market raf fiyatları konusunda piyasada birçok farklı fiyat olmasını ürün niteliği ve yüksek maliyetler olarak iki nedene bağlayabiliriz. Duvar reyonları eko kurulumu kolay ve zahmetsizce şıklığı yakalamaktadır. Kullanılacak alanda bir yerden başka bir yere taşımak monte etmek ekstra bir harcama gerektirmez sağlamdır ve yıllarca kullanıma uygundur. Market raflarının tercih edilme sebebinin başlıca kaynağı budur. Bu rafların imalat sürecinde makine parkuru önemli rol oynamaktadır. Market raf imalatını kısaca anlatmak gerekirse;

– Ham sacın işlenme süreci vardır. (kalıp büküm ve presler den geçer. Duvar reyonları eko arkalıkları pres makinelerinde market raf yada hırdavat rafı olarak tırnakları ve şekillendirmeleri sağlanır. Daha sonra tırnağın ayaklara göre bükümü yapılır. Market raflarının da genişliğe göre ebatlandırılıp bükülmesi bu şekilde işler. Market raflarının şapka ön kapamaları, market raf şapka yan kapamaları, şapka iç rafı, ayak ön kapama da yine aynı aşamalardan geçer.

– Profillerin işlenip ayak haline gelme süreci vardır. (profillerin ölçüye göre kesiminden sonra profillere duvar reyonları eko ve arka panoların gireceği delikler açılır. Sacın bükülmesi ile elde edilen market raf ayaklarının tabanı profile kaynak edilerek monte olur. Market raflarında duvar rafları sonu yani ayaklarımız temel taşıyıcı görevindedirler.

– Bütün parçaların boyanma süreci vardır. (boyama sürecinde özel kimyalarla market raf aksesuarları temizlendikten sonra iki farklı boyahanede market raf ayakları, market raf rafları, market raf arka panoları, market raf destekleri ve market raf şapka iç rafı beyaz veya krem olarak ana renk de boyanmaktadır. Kalan aksesuarlar ise market raf ön kapama, şapka ön kapama ve şapka yan kapama müşteri isteğine göre renklendirilir. Bu renklerin başlıca en çok kullanılanları; lacivert, turuncu, kırmızı, sarı ve yeşildir. Tabi market rafları için renkli aksesuar kısmı ve ana gövde renkleri müşteri isteğine göre istenilen renklerde de üretilebilir. Boyalar elektrostatik toz boya olup fırınlama tekniği ile yapılmaktadır.